menu menu

Çözümlerimiz

Sistem Entegrasyon Çözümleri

Günümüzde sistem cihazlarının belirlenmesinin yanı sıra Sistem Entegrasyonu da önemli hale gelmiştir. Entegrasyon işlemleri genellikle Ağ ve Sistem cihazlarının birlikte bulunduğu karmaşık yapılarda yapılmaktadır. Öncelikli olarak projeler özelden genele yayılan bir çalışma programı belirlenmesi gerekmektedir. Karmaşık yapılarda bulunan alanlar kısmi olarak değerlendirilmeli, ilerleyen aşamalarda birleştirilmelidir. Proje için en uygun cihazların belirlenmesi ve planlamasını yapabilmek için alanında uzman ve tecrübeli çalışanlarımızla Bizcom Bilgi ve İletişim Hizmetleri olarak teknik destek vermekteyiz.

Yedekleme Sistem Çözümleri

Mevcut sistem cihazlarının güvenliği en önemli noktalardan biridir. Enerji kaybından dolayı veya cihazlara fiziksel/sanal saldırılardan dolayı cihazlarda kalıcı veya geçici problemler oluşabilmektedir. Böyle durumlarda oluşacak kayıplar Ağ ve Sistem Altyapınıza ciddi zararlar verebilmektedir. Böyle bir ihtimali ortadan kaldırmak için Yedekleme Sistem Çözümleri hizmetini sunmaktayız. Hizmetimiz kapsamında müşterilerimizin verileri yedeklenmekte ve ihtiyaç duyulduğunda veriler geri yüklenmektedir. …. Gibi markaların ürün modellerini, profesyonel şekilde yedekleme sistem çözümleri için kullanmaktayız. Yedekleme işlemi yapılan sistemlerin uzaktan kontrol (monitoring) ile sürekli kontrolü sağlanmaktadır.

Server ve Desktop Sanallaştırma Çözümleri

Sunucu çözümlerimiz kurumsal olarak sanallaştırma imkânı sağlamakta, iş süreçleri için de düşük maliyet ve üstün performans imkânı tanımaktadır. Sistemlerin fonksiyonelliğini arttırabilmek için birçok alt sistemin birbiri ile entegre olması gereklidir.

Sistem cihazları fiziksel olarak oldukça yer kaplamaktadır. Ayrıca fiziksel oldukları için daha fazla enerji harcamaktadır. Hizmetini vermiş olduğumuz Server, Masaüstü ve Disk Sanallaştırma ile enerji tüketimini azaltmakta ve fiziksel olarak yer kaplama problemini ortadan kaldırmaktayız. Fiziksel cihazların kullanılmayan kapasitelerinin daha verimli ve planlı kullanılması sanallaştırma çözümleriyle mümkün hale gelmektedir. Bizcom Bilgi ve İletişim Hizmetleri, Server ve Desktop Sanallaştırma Çözümleri için danışmanlık ve teknik destek hizmeti vermektedir. Sanallaştırma Çözümleri için VMware ve IBM marka cihazların kullanılmaktadır.

Veri Depolama Çözümleri

Fiziksel veya sanal ortamlardan oluşabilecek ataklar sonucunda verilerimiz zarar görebilir. Enerji kesintisinden kaynaklı da verilerimizi kaybedebiliriz. Uzun zaman önce kullanılmış bir belge sonrasında lazım da olabilir. Böyle durumlarda kaybımızı en az seviyeye düşürebilmek için verilerimiz saklamamız gerekmektedir. Verilerin depolanma işlemi fiziksel veya sanal ortamlarda yapılabilmektedir. Bu işlemin hangi ortamda yapılacağı müşterilerimizin isteklerine ve olanaklara göre belirlenmektedir. Bizcom Bilgi ve İletişim Hizmetleri, verilerin güvenli ve kayıpsız bir şekilde depolanması ve gerektiğinde kullanılabilmesi için Veri Depolama Çözümleri hizmetini sunmaktadır.