menu menu

Hizmetlerimiz

Kurulum Servisi

Ağ ve Sistem kurulum servisi ile müşterilerimizin ihtiyaçlarını karşılayacak sistemi en hızlı şekilde temin ederek kurulumunu gerçekleştiriyoruz. Öncelikle kurulumun yapılacağı yapı, yerinde incelenerek detaylı bilgi alınır. Müşterilerimizin ihtiyaçları dinlenerek ön bilgi edinilmiş olur. Mevcut sistem varsa detaylı şekilde incelemesi yapılır.

Tüm veriler toplandıktan sonra, incelemeyi yapan uzman teknik çalışanlarımızca teknik rapor hazırlanır ve sunulur. Uygun görüldüğü takdirde cihazların ulaşmasıyla birlikte yerinde tüm cihazların konfigürasyon ayarları yapılır. Yazılım ayarları yapılan cihazlar uygun zamanda devreye alınarak donanımsal bağlantıları gerçekleştirilir. Devreye alınan cihazlar üzerinde tüm yazılımsal ve donanımsal testler yapılarak sistem kontrol edilir. Kurulan sistem en az bir hafta izlenerek analiz edilir ve tekrardan teknik rapor hazırlanarak sunulur. Teknik çalışmaların ardından sistemi yönetecek kişilere teknik eğitim verilerek cihazların kontrolü sağlanır.

Bakım ve Destek Servisi

Ağ ve Sistem Altyapılarının periyodik olarak, arıza oluşmaması ve olası arızaların önceden önlenebilmesi için bakım servisi vermekteyiz. Bakım servisimiz anlaşmalarımıza göre belirlenen zamanlarda yerinde/uzaktan yapılmaktadır. Ağ ve Sistem cihazlarının fiziksel kontrolü, yazılımsal kontrolü ve cihazların konfigürasyon backup (yedekleri) ‘larının alınması işlemleri uygulanmaktadır. Müşterilerimizden gelen talepler yerinde bakılarak, varsa problem çözülerek ilgili kişilere bilgilendirme yapılmaktadır.

Destek servisi olarak, oluşmuş mevcut arıza için arızanın seviyesine bağlı olarak yerinde veya uzaktan destek hizmeti sunmaktayız. 7/24, 5/8 veya Çağrı Bazında destek hizmetimiz ile arızaları hızlı bir şekilde sebebini belirleyerek müdahale edilir. Arıza giderildikten sonra ilgili kişilere bilgilendirme yapılmaktadır.

Uzaktan İzleme Servisi

Uzaktan izleme servisi ile bakım anlaşmalı müşterilerimizin mevcut sistemleri periyodik olarak güncel bir şekilde uzaktan kontrol edilebilmektedir. Hizmetini vermiş olduğumuz bu servis ile cihazlarda olası arıza oluşması önlenebilmektedir. Mevcut sistem sürekli kontrol altında olduğu için gerekli iyileştirme adımları ilgili kişilerin bilgisi dâhilinde yapılmaktadır. Uzaktan izleme uygulaması teknik çalışanlarımız açısından da rahat olduğundan daha detaylı raporlar sunularak sisteminiz hakkında kritik bilgilere de sahip olabilirsiniz.